Niepubliczne przedszkole i żłobek w Pabianicach

Żłobek „u Lolka”

Po kilku latach intensywnego rozwoju naszego przedszkola zdecydowaliśmy się wyjść na przeciw zapytaniom wielu rodziców i w 2019 roku rozpoczęliśmy działalność żłobka.

Kameralna placówka

Dziecko w każdym wieku wymaga wiele uwagi. Podstawą należytej opieki na każdym poziomie wiekowym są małe grupy. Dzięki temu opiekun może zapewnić każdemu dziecku odpowiednio dużo troski i ciepła. W naszym żłobku każda grupa liczy maksymalnie 8 dzieci.

Przestronne sale, oddzielne sypialnie

Dzieci w naszym żłobku mają dużo miejsca do zabaw w jasnych, dużych pomieszczeniach. Oddzielne sypialne zapewniają komfort wypoczynku i izolują od niepotrzebnych bodźców.

Osobna stołówka

Oddzielne pomieszczenie do spożywania posiłków ułatwia zachowanie odpowiedniego poziomu higieny. Podczas jedzenia dzieci nie są również rozpraszane przez przedmioty związane z zabawą.

Zaciszne, spokojne miejsce

Żłobek zlokalizowany jest w zacisznym miejscu, oddalonym od ulicy. Znajduje się w części miasta, w której nie ma zakładów przemysłowych ani innych obiektów będących źródłem hałasu.

Osobny plac zabaw

Małe dzieci w wieku poniżej 3 roku życia mają zupełnie inne potrzeby niż na przykład dzieci przedszkolne. W tym wieku następuje rozwój sensoryczny, w tym również wrażliwość na dotyk i kolory. Aby sprostać potrzebom dzieci w tym okresie przygotowaliśmy dla nich oddzielny plac zabaw.

Wykwalifikowana opieka

Praca w żłobku wymaga pewnej wiedzy z pogranicza psychologii, fizjologii oraz umiejętności w zakresie animacji czasu wolnego. Nasi wychowawcy to osoby będące pedagogami z wieloletnim doświadczeniem.

Zajęcia dodatkowe

Dziecko w każdym wieku nie może się nudzić. Jego rozwój jest wynikiem dostarczanych mu bodźców. Oprócz zwykłych zabaw proponujemy również dodatkowe zajęcia muzyczne, plastyczne i teatralne.

Wyślij wiadomość